VERIGA MOLITVE IN ŽRTVE - k sv. Jožefu zavetniku sveta

 

 

VERIGA MOLITVE IN ŽRTVE -  k sv. Jožefu zavetniku sveta -

 

-      ob katastrofi v BIH in Srbiji in drugih evropskih državah -

 

– za žrtve, prizadete in za varstvo pred drugimi nesrečami –

 

3. dan – praznik MARIJE POMOČNICE – zadnji dan -

 

UVODNA MISEL:

 

Duhovnik  don Gobbi v Marijinih sporočilih, ki jih posreduje po notranjem nagovoru Device, pogosto navaja knjigo Razodetja. Umrl je v sluhu svetosti, saj je papež Benedikt XVI ob njegovi smrti dejal.«Ta je šel takoj v nebesa«. Marija nam v teh sporočilih pove, da smo v času, ko se med nami dogaja, kar je zapisano v knjigi Razodetja. Vse to pa spremlja in nas pripravlja na drugi Kristusov prihod. Čeprav smo poučeni, da naj bi bilo to ob sodbi, to še ne bo sodba, temveč nova doba, doba miru in bratstva; tako pravi Marija, v sporočilih, ki so dobila tudi imprimatum. Ta sporočila se predvsem posredujejo v Katoliškem gibanju duhovnikov – Duhovniško Marijino gibanje -  po vsem svetu, člani pa so, zelo pomenljivo, predvsem duhovniki. … …  Ko smo se o zmagi Marijinega Brezmadežnega Srca pogovarjali z univerzitetnim profesorjem teoloških znanosti, se je postavil zelo zanimivo vprašanje:«Ali bomo po Njeni zmagi še potrebovali spovedovanje?« …

 

Lahko rečemo, da ta čas spremlja veliko znamenje, ki je na nebo »žena, ogrnjena s soncem in luna pod njenimi nogami« (prim. Razodetje 12,1) ter številne manifestacije poslednjih časov,  ki so prav tako zapisana v Svetem pismu, npr. pomnožuje se tudi preganjanje kristjanov. Marija se pojavlja v prikazovanjih v številnih koncih sveta, a vseeno mora ostati zelo previdni pri razlikovanju, glede pristnosti teh sporočilih; tako ustanovitelj gibanja Duhovniško Marijino gibanje.

 

Katera znamenja konca časov, še omenjajo omenjena sporočila. Ta so še: globoka krize vere; položaj notranje needinosti v Cerkvi; prizadevanja, da bi zgradili novo brezbožno in materialistično civilizacijo; nenehno in jasno opozarjanje na apokaliptične značilnosti časov v katerem živimo. O tem je spregovoril tudi Janez Pavel VI, ki bo razglašen jeseni za svetnika: »V tem času je na delu velik pretres v svetu in v Cerkvi. In to, za kar gre, je vera. Dogaja se, da si zdaj ponavljam Jezusove besede iz evangelija po Luku:«Ali bo Sin človekov, ko pride, še našel vero na zemlji?« Dogaja se, da izidejo knjige, v katerih je na nekaterih pomembnih točkah vera umaknjena, … … . To se mi zdi čudno. Včasih prebiram evangelij o koncu časov in ugotavljam, da v tem času izstopajo nekatera znamenja tega konca. Smo blizu konca? Tega ne bomo vedeli nikoli. Vedno moramo biti pripravljeni. … Potrebno je, da obstane mala čreda, pa naj bo še tako majhna« (Jean Guitton, Skrivnost Pavla VI, str. 152-153).

 

UVODNA MOLITEV:

 

Sv. Jožef prosimo te spomni se pri Jezusu in Mariji vseh, ki so bili hudo prizadeti v zadnji katastrofi v Srbiji, BIH in drugih evropskih državah. Podari jim svojo očetovsko skrb, potolaži njihova srca in pomagaj jim poskrbeti v težkih okoliščinah življenja. Nam pa podari milostno in solidarno srce, da se bomo znali prav odzvati v uri preizkušnje in stiske naših bližnjih.

 

IZ SVETEGA PISMA:

 

»Gospoda, kaj naj storim, da se rešim? Odgovorila sta mu:Veruj v Gospoda Jezusa in rešen boš ti in tvoja hiša!« (Apd 16, 30 – 31)

 

IZ LITANIJ K SV. JOŽEFU:

 

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta…prosi za nas!

 

DUHOVNA SPODBUDA:

 

Nakažem kolikor morem:

 

TRR : SI56 0214 0001 5556 761

 

Namen: POPLAVE SRBIJA IN BIH

 

Sklic: SI00 625

 

KARITAS

 

IZ MARIJINIH SPOROČIL SLOVENIJI IN SVETU (Kurešček):

 

» … Kjer vlada duhovna tema, raste napuh in občutek neodvisnosti od Boga, občutek svobode, ki je v resnici sužnost temnim silam. … … Zaradi zvestobe Bogu, evangeliju in mojim sporočilom in zaradi duhovnega poglabljanja boste deležni številnih sodb, nasprotovanj, podtikanj in celo laži. Tolažite se s tem, da je bil vaš Odrešenik pred vami deležen vsega tega in da je po vas tudi še zdaj.  …Niste sami, z vami sem jaz, vaša Mati, in moj blagoslov.« (5.06.1993)

 

ZAKLJUČNA MOLITEV:

 

Nebeški Oče ti si Oče vseh ljudi sveta. Prosimo te, »daj vsakdanji kruh« tudi po naši rokah in delu vsem, ki jih  je prizadela zadnja strašna katastrofa. Podari nam tudi »odpuščanje našim dolgem« kot tudi milost sprave s seboj, z bližnjimi in s Teboj. Dragi Oče, »pridi k nam tvoje kraljestvo«, da doživimo zmago Marijinega brezmadežnega Srca in da bomo obvarovani vsake prihodnje katastrofe ali katerekoli druge naravne nesreče.

 

Nebeški Oče po rokah sv. Jožefa Ti darujemo kri in rane Tvojega  Sina za vse umrle in prizadete v BiH, Srbiji in drugod po Evropi!

 

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta … prosi za nas!

 

VERIGA MOLITVE IN ŽRTVE -  k sv. Jožefu zavetniku sveta -

 

-      ob katastrofi v BIH in Srbiji in drugih evropskih državah -

 

– za žrtve, prizadete in za varstvo pred drugimi nesrečami –

 

2. dan

 

UVODNA MISEL:

 

Bodimo blizu prizadetimi s katerim nas veže tudi pretekla zgodovina, bodimo jim blizu z molitvijo, žrtvijo in konkretnimi deli solidarnosti. Naj jim bo tudi blizu materinska roka Boga in device Marije, sv. Jožefa, angelov in vseh svetnikov. Ob tem se lahko spomnimo, kako smo bili sami prizadeti ob pretekli naravni nesreči v Sloveniji. Ta spomin naj nas popelje v dejanja solidarnosti Kmalu bo tretje leto odkar molimo v ljubljanski stolnici na prve petke uro božjega usmiljenja. Desetko rožnega venca vedno namenjamo za narode, ki so jih prizadele hude naravne nesreče. Žal moramo dodajati nove in nove narode, ki jim narava ni prizanesla. Število le teh je že okoli 20, to je le večjih naravnih katastrof.  Don Gobbi nam po Marijinih sporočilih to predstavi kot znamenje konca časov oz. bližnjega Jezusovega prihoda in zmage Marijinega brezmadežnega Srca. Vendar naj to še ne bi bila sodba, ampak le izpolnitev prošnje, ki nas jo je naučil Jezus v Očenašu:«Pridi k nam Tvoje kraljestvo.«  Realizacija le te ostaja tudi teologom, biblicistom in svetnikov skrivnost. Naravne nesreče so le eno od znamenj, ki nam po njegovih besedah kažejo na poslednji čas in Njegov drugi prihod; druga znamenja so vojni konflikti, verski odpadi, kužne bolezni itd. Ta čas nam Marija predstavi v njegovih sporočilih, kot čas prečiščevanja, stiske, bolečine in velikega pričakovanja zmagoslavja Boga. To je potrebno razumeti v luči učenja Cerkve in njenih dokumentov

 

UVODNA MOLITEV:

 

Sv. Jožef prosimo te spomni se pri Jezusu in Mariji vseh, ki so bili hudo prizadeti v zadnji katastrofi v Srbiji, BIH in drugih evropskih državah. Podari jim svojo očetovsko skrb, potolaži njihova srca in pomagaj jim poskrbeti v vseh njihovih zadevah. Nam pa podari milostno in solidarno srce, da se bomo znali prav odzvati v uri preizkušnje in stiske naših bližnjih.

 

IZ SVETEGA PISMA:

 

»Nastal je veliki vihar in valovi so pljuskali v čoln, tako da je bil že poln vode. On pa je bil na krmi in je spal na blazini. Zbudili so ga in mu rekli:«Učitelj, ti ni mar, da smo izgubljeni'« In vstal je, zapretil vetru in rekel jezeru:«Utihni!Molči!«In veter se je polegel in nastala je globoka tišina. Njim pa je rekel:«Kaj ste strahopetni?Ali še nimate vere?Prevzel jih je velik strah in spraševali so se:«Kdo neki je ta, da sta mu pokorna celo veter in jezero?«(Mr 4, 37-41)

 

IZ LITANIJ K SV. JOŽEFU:

 

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta…prosi za nas!

 

 

 

DUHOVNA SPODBUDA:

 

Nakažem kolikor morem:

 

TRR : SI56 0214 0001 5556 761

 

Namen: POPLAVE SRBIJA IN BIH

 

Sklic: SI00 625

 

KARITAS

 

 

 

IZ MARIJINIH SPOROČIL SLOVENIJI IN SVETU (Kurešček):

 

»Podredite svoje želje Božji volji, da ne boste ovirali prihoda Božjega miru v vaša srca, med vojskujoče se posameznike in med vojskujoča se ljudstva.« (5.10.1991)

 

ZAKLJUČNA MOLITEV:

 

Nebeški Oče ti si Oče vseh ljudi sveta. Prosimo te, »daj vsakdanji kruh« tudi po naši rokah in delu vsem, ki jih  je prizadela zadnja strašna katastrofa. Podari nam tudi »odpuščanje našim dolgem« kot tudi milost sprave s seboj, z bližnjimi in s Teboj. Dragi Oče, »pridi k nam tvoje kraljestvo«, da doživimo zmago Marijinega brezmadežnega Srca in da bomo obvarovani vsake prihodnje katastrofe ali katerekoli druge naravne nesreče.

 

Nebeški Oče po rokah sv. Jožefa Ti darujemo kri in rane Tvojega  Sina za vse umrle in prizadete v BiH, Srbiji in drugod po Evropi!

 

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta … prosi za nas!

 

-      VERIGA MOLITVE IN ŽRTVE -  k sv. Jožefu zavetniku sveta

-      ob katastrofi v BIH in Srbiji in drugih evropskih državah -

  – molimo skupaj za žrtve, prizadete in za varstvo pred drugimi nesrečami –

UVODNA MISEL: 

Katastrofa, ki jo v Srbiji ne pomnijo; katastrofa v BiH, ki presega vsako dosedanjo, celo vsako posledico preteklih vojnih konfliktov. Žrtve še naraščajo, nekatera mesta so še ogrožena, pojavljajo se velike nevarnosti nadaljnjih epidemij, eksplozij minskih polj itd.  Molimo skupaj v solidarnosti in  zaupanju, da jim bo Gospod blizu s svojo ljubeznijo v uri hude preizkušnje, stiske in bolečine ob izgubi bližnjih in pogosto vsega, kar je potrebno za življenje. Prav tako Sava počasi spravlja v nevarnost Beograd, Hrvaško, …  kjer so že razglasili naravno katastrofo. Sv. Jožef zavetnik vsega sveta prosi za nas!

UVODNA MOLITEV:

Sv. Jožef prosimo te spomni se pri Jezusu in Mariji vseh, ki so bili hudo prizadeti v zadnji katastrofi v Srbiji, BIH in drugih evropskih državah. Podari jim svojo očetovsko skrb, potolaži njihova srca in pomagaj jim poskrbeti v vseh njihovih zadevah. Nam pa podari milostno in solidarno srce, da se bomo znali prav odzvati v uri preizkušnje in stiske naših bližnjih.

IZ SVETEGA PISMA:

»Resnično vam povem. Če se ne spreobrnete in ne postanete kakor otroci, nikakor ne pridete v nebeško kraljestvo. Kdor se poniža kakor ta otrok, bo največji v nebeškem kraljestvu«. (Mt 18, 3)

IZ LITANIJ K SV. JOŽEFU:

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta…prosi za nas!

DUHOVNA SPODBUDA:

Nakažem kolikor morem:

TRR : SI56 0214 0001 5556 761

Namen: POPLAVE SRBIJA IN BIH

Sklic: SI00 625

KARITAS

IZ MARIJINIH SPOROČIL SLOVENIJI IN SVETU (Kurešček):

Moj Sin in jaz želiva, da vsem ljudem oznanjate spravo. Vsa meni posvečena svetišča naj postanejo žarišča sprave in ljubezni. Mesec maj … naj bo mesec sprave za vse ljudi. Poskrbite da bodo vsi ljudje spoznali to mojo željo. Ne bodite prepočasni, čas je dragocen.

ZAKLJUČNA MOLITEV:

Nebeški Oče ti si Oče vseh ljudi sveta. Prosimo te, »daj vsakdanji kruh« tudi po naši rokah in delu vsem, ki jih  je prizadela zadnja katastrofa. Podari nam tudi »odpuščanje našim dolgem« kot tudi milost sprave med seboj, z bližnjimi in s Teboj. Dragi Oče prosimo te, »pridi k nam tvoje kraljestvo«, da doživimo zmago Marijinega brezmadežnega Srca in da bomo obvarovani vsake prihodnje katastrofe ali katerekoli druge naravne nesreče.

Nebeški Oče po rokah sv. Jožefa Ti darujemo kri in rane Tvojega  Sina za vse umrle in prizadete v BiH, Srbiji in drugod po Evropi!

Sv. Jožef zavetnik vsega sveta … prosi za nas!